NAT-DISC-GOLF PÅ FREDTOFTEN. Kast dig ud i disc golf med selvlysende disc!
13. august vil de 9 kurve på disc golf banen i Kokkedal være oplyst og klar til at udfordre dig til en runde NAT-DISC-GOLF.
TEE-OFF kl. 21:00 - alle spiller med udleverede disc (selvlysende naturligvis).
PROGRAM FOR HELE AFTENEN: kl. 19-21 - Grill og disc golf! kl. 21-22 - NAT-DISC-GOLF kl. 22 - Præmieoverrækkelse
PRIS OG TILMELDING: Pris: kr. 20,- Tilmelding online: senest 12. august 2010
ALT DET PRAKTISKE: Alle kan være med uanset om du er øvet discgolfer eller helt ny i sporten!På trods af mørket skal man nok kunne spotte sine selvlysende disc.
Fra kl. 19 er grillen på området tændt, så ta' aftenmåltidet med ud i de grønne omgivelser - der er en gratis øl/vand til maden fra arrangørerne.
Inden tee-off til selve NAT-DISC-GOLF er der mulighed for at spille på banen. Har du ikke selv udstyr, vil der være mulighed for at låne.
Har man et stramt program - kan man vælge at komme direkte til tee-off kl. 21!
Mødested: Grillpladsen på Fredtoften, Fredtoftevej Kokkedal (der vil være skiltning på området på dagen).
Tidspunkt: Åbent fra kl. 19:00 – NAT-DISC-GOLF kl. 21:00
HUSK LOMMELYGTE TIL HJEMTUREN!
ARRANGØR: DGI Disc Golf i samarbejde med Karlebo Frisbee-Golf Klub. |